من هشت حیوان خانگی دارم. چهار گربه و چهار سگ. لزومی ندارد که بگویم تا چه حد به هر چیزی که بتواند بوی خانه ام را بهتر کند علاقه مند هستم.
پودر قالیشویی ماده ای است که بدون آن نمیتوانم زندگی کنم. با این که پودرهای قالیشویی قیمت زیادی ندارند، اما در مقیاسی که من از آن ها استفاده میکنم برایم خیلی گران تمام میشوند. به علاوه پودرهای آماده بعضی وقت ها نتیجه ای که میخواهم را ندارند.
و حالا طرز تهیه پودر قالیشویی ارزان قیمتی که هر بویی را از بین می برد: تنها چیزی که لازم دارید جوش شیرین و روغن معطر پرتقال یا هر نوع روغن معطری که دوست دارید است. من بوی پرتقال را ترجیح میدهم. میتوانید آن ها را در قوطی نمک بریزید.
میتوانید ابتدا به خوبی جوش شیرین و روغن معطر را در ظرفی قاطی کنید و سپس به قوطی منتقلشان کنید یا از همان اول آن ها را در قوطی بریزید و تکان دهید!
در صورت لزوم میتوانید از کمی بوراکس یا هر پودر شوینده ای که از رشد ات جلوگیری میکند استفاده کنید.
پودر را روی فرشتان بپاشید و بگدارید 15 دقیقه بماند. سپس جارو بکشید. کار بسیار ساده ای است.
البته در نظر داشته باشید که بعضی از جاروبرقی ها قابلیت مکش این حجم از پودر را ندارند، بنابراین اگر جاروی مناسبی ندارید، متاسفانه این روش به دردتان نخوهاد خورد.
جوش شیرین نه تنها بوهای نامطبوع را به خود جذب میکند، بلکه کثیفی ها چسبیده به فرش را نیز شل کرده و جدا میکند. در صورتی که حوصله داشته باشید کمی بیشتر وقت بگذارید، به جز روغن معطر چیزهای دیگری هم هستند که میتوانید با جوش شیرین ترکیب کنید تا فرش یا موکتی خیلی کثیف را تمیز، خوشبو و ضدعفونی کنید.
جایگزین روغن معطر، یک ترکیب گیاهی است. برای تهیه این ترکیب گیاهی باید از اسطوقدوس پودر شده استفاده کنید. اسطوقدوس خاصیت آنتی باکتریال دارد و بویی عالی به فرشتان میدهد. اگر دستگاه آسیاب کن دارید میتوانید خودتان اسطقدوس را پودر کنید ولی اگر برایتان راحت تر است، میتوانید از عطاری آن را تهیه کنید.
پوست لیمو ماده بعدی این ترکیب است. این میوه مرکب، خواص ضدعفونی کننده و آنتی باکتریال دارد و در ضمن چربی زدایی نیز میکند. من عاشق بوی تازه لیمو هستم و تازه با انواع پاک کننده ها نیز به خوبی کار میکند. میتوانید همراه با پوشت لیمو از پوست گریپ فروت نیز استفاده کنید که یک ضدعفونی کننده طبیعی دیگر است. میتوانید پوست گریپ فروت هایی که میخورید را کنار بگذارید تا خشک شوند و سپس در آسیاب کن پودرشان کنید.
ترکیبات پودری دیگری نیز وجود دارند که قابل استفاده در تهیه پودر قالیشویی خانگی می باشند، مثل پودر نشاسته ذرت و بکینگ پودر.
صدالبته که این نوع روش ها جایگزین قالیشویی حرفه ای نیستند، و بدون شک بایستی هر از گاهی از قالیشویان حرفه ای کمک بگیرید. اما در صورتی که شما هم شرایطی دارید که در آن فرش هایتان زود به زود کثیف میشوند و روش های خیس که در آن فرش به این راحتی ها خشک نمیشود به کارتان نمی آید، این نوع روش ها بهترین گزینه هستند!

منبع :

http://baseblog.parsiblog.com/Posts/76/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%A7%D9%86+%D9%BE%D9%88%D8%AF%D8%B1+%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%8A%D8%B4%D9%88%D9%8A%D9%8A+%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D9%86%D9%8A%D8%AF/

مرجع اطلاعات پودر ,میتوانید ,روغن ,استفاده ,میکند ,ترکیب ,روغن معطر ,استفاده کنید ,ضدعفونی کننده ,پوست گریپ ,گریپ فروت منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه ایران5040 روز موعود فروشگاه سیم و کابل تک غرب اطلاعات dard سورا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.